Uudised
Prindi lehekülg
Narvas toimub esmakordselt keelekohvikute päev
27.05.2016

PRESSITEADE

Neljapäeval, 2. juunil toimub Narva keelekohvikute päev. Tegemist on Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) korraldatava üritusega, kus MISA töötajate eestvedamisel toimub Narva linnas seitse pop-up eesti keele kohvikut.

MISA juhataja Dmitri Burnaševi selgitusel on MISA korraldatavate keelekohvikute peamine eesmärk tutvustada narvakatele, ja neile, kes soovivad panustada Ida-Virumaal eesti keelekeskkonna loomisse, head ning lihtsat viisi, kuidas eesti keelt praktiseerida. „Narva inimesed kurdavad, et neil napib võimalusi, kus ja kellega eesti keelt harjutada – mainitakse, et vähe on kohti, kus eesti keelt kasutada või inimesi, kellega eesti keeles rääkida. Keelekohvikute korraldamisega soovime näidata, et eesti keeleruumi laiendamine Narvas vajab inimeste enda pealehakkamist ja sellega saaksid hakkama kõik teotahtelised eesti keele oskajad,“ tõdes Burnašev.

MISA on nõustamiskeskuse Narva ruumides viinud eesti keele kohvikuid läbi juba aasta. Kord nädalas toimuvad keelekohviku kohtumised nii algajatele kui edasijõudnutele, kus kohalkäijad saavad kohvitassi taga etteantud teemal üheskoos eesti keeles rääkida. Keelekohvik annab inimestele võimaluse kokku tulla ja iga nädal erineval teemal eesti keeles vestelda. „Kuna MISA töötajad on neljapäeval täies koosseisus Narvas, otsustasime kasutada nende teadmisi ja tahet eesti keeles suhelda. Selleks korraldame Narva linna pop-up keelekohvikute päeva, et anda kohalikele innustust ja mõtteid, kuidas lihtsalt üksteisega vesteldes saab samuti keelebarjääre ületada,“ lisas Burnašev.

MISA juhataja sõnul on Narva keelekohvikute päev võimalus saada osa millestki uudsest ja põnevast. „Korraldame üle linna samaaegselt seitset keelekohvikut, kus MISA töötajad vestlevad igapäevastel teemadel – räägivad tööst, haridusest, hobidest, kultuurist ja spordist, reisimisest, tervisest ja loodusest. Viide keelekohvikusse on oodatud kõik huvilised, kes saavad oma osalemissoovist teada anda helistades MISA nõustamiskeskuse infotelefonile. Lisaks toimuvad keelekohvikud ka Narva Haigla ja Narva Kutseõppekeskuse personalile,“ tutvustas Burnašev.

2. juunil toimuvad pop-up keelekohvikud Narva linnuse läänehoovi Edelatornis, Hotell Ingeri restorani Salvadore lobby-baaris, Narva Keskraamatukogu 4. korrusel, Tartu Ülikooli Narva Kolledžis ja Kerese Keskuse 3. korrusel asuvas MISA nõustamiskeskuses.

Keelekohvikutesse saab registreeruda helistades MISA nõustamiskeskuse tasuta infotelefonil: 8009999.

Narva nõustamiskeskuses toimuvate iganädalaste keelekohvikute kohta leiab infot MISA veebilehelt.

Lisainfo:

Ann Asser
MISA kommunikatsioonijuht
E-post: ann.asser@meis.ee
Tel: + 372 659 9039