Uudised
Prindi lehekülg
Tasuta suveseminar meediahuvilistele noortele
14.07.2016

Suhtekorraldusfirma Rull & Rumm pressiteade

Tänavu 7.-14. augustini toimub Laulasmaal ning Paides tasuta seminar meediahuvilistele noortele. Lisaks loengutele, aruteludele, rühmatöödele ja paljudele muudele huvitavatele ettevõtmistele toimub erinevate ajakirjandusväljaannete toimetuste külastamine Tallinnas. Osalejad saavad ka ise praktiseerida ajakirjanduslike lugude tegemist Paide Arvamusfestivalil.

Projektijuhi Anu Viltropi sõnul on seminarile oodatud  registreeruma eesti ja vene keelt kõnelevad gümnaasiumide ning kutseõppeasutuste  õpilased kuni 25. juulini.

„Kõik meediahuvilised noored on seminarile oodatud. Üks seminari eesmärkidest on aidata neil meediamaastikul paremini orienteeruda, alustuseks  eelkõige info tarbijatena. Samas usume, et seminar annab inspiratsiooni edasisteks meediaõpinguteks nii mõnelegi tulevasele ajakirjandusvaldkonna tegijale,“ ütles Viltrop. 

Seminari kavas on loengud meedia arengutest, põhižanritest, meediamanipulatsioonidest ja muudel põnevatel teemadel, lisaks asjakohaste filmide vaatamine ja arutelud. Rühmatööde käigus vaadatakse põhjalikult üle nii ajakirjanduse valdkonna põhitõed kui ka konkreetsed aktuaalsed  juhtumid meediamaastikult. Kavas on ka erinevate toimetuste külastused Tallinnas ning praktilise ajakirjandusliku kogemuse saamise võimalus Paide Arvamusfestivali raames. Seminari täisprogrammiga saab tutvuda siin http://rullrumm.ee/files/Noortelaager_meediaseminar_kava_veebi.pdf.

Seminarile registreerumine toimub 25. juulini aadressil
https://docs.google.com/forms/d/1F812qeSRLyzVxC8KuY6oflVGtIivWiIIkSa1xWAYswo/viewform#responses.

Seminaril on lisaks interaktiivsetele koolitustele tagatud toitlustus 3 korda päevas ning ööbimine hubastes tubades. Osalejatele kompenseeritakse ka kohalesõidu ja kojusõidu kulud.

Meediaõpetuse seminari korraldamist ning valikkursuse õppekava ja õppeprotsessi kirjelduse koostamist toetab Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) Haridus- ja Teadusministeeriumi kaudu riigieelarvest.

Lisainfo:

Anu Viltrop
+372 5665 9118
anu.viltrop@gmail.com