Uudised
Prindi lehekülg
Kodanikuteadlikkuse ja sallivuse alastele tegevustele lisandus huvitavaid projekte
20.07.2016

PRESSITEADE

Juunikuus viis Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) läbi üldhariduskoolide ning kutseõppeasutuste 7-26-aastastele õpilastele mõeldud kodanikuteadlikkuse ja sallivuse alaste projektide täiendava taotlusvooru. Lõppenud projektikonkursi tulemusel saavad sel aastal rahastust veel kaheksa noortele suunatud tegevust. 

„Teise taotlusvooru toetust saanud projektide seas on koostöötegevusi, kus noorte eestvedamisel korraldatakse sallivuseteemalisi seminare, diskussioone ja õppekäike. Ei puudu ka traditsiooniks saanud kodanikunädala korraldamine õpilastele, mida võtab ette Kallaste Kool Tartumaalt. Tavapärasest enam on projektikirjutajad tähelepanu pööranud õpilaste meediaalase teadlikkuse arendamisele. Näiteks Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumi õpilased külastavad erinevaid toimetusi Tallinnas ja Narvas, kohtuvad ajakirjanike ning saatejuhtidega, loovad videoklippe, viivad läbi intervjuud ning õpivad kirjutama uudislugu. Iisaku Gümnaasiumi õpilased saavad lisaks ettevalmistavale meediakursusele panna kokku ka oma kooli ajalehe- ja raadiotoimetus,“ tutvustas teotust saanud projekte MISA kodanikuhariduse valdkonnajuht Toivo Sikk.

„Laiemale avalikkusel mõeldud tegevustest sai toetust Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) laste- ja noortefilmide alafestival Just Film, kus toetame kodanikupäevale pühendatud filmide linastumist.  Kodanikupäevale pühendatud filmiprogramm jõuab vaatajateni selle aasta novembris. Just Filmi programmis linastuvad noortele mõeldud õpetlikud dokumentaalfilmid, mis on seotud kodanikus olemise murede ja rõõmudega,“ selgitas Sikk.

Konkursi teise vooru laekus kokku üheksa taotlust, millest toetust eraldati kaheksale projektile kogusummas 23301,98 eurot. Kodanikuteadlikkuse ja sallivuse alaste projektide tegevused on suunatud Eesti üldhariduskoolides ja/või kutseõppeasutustes õppivatele nooretele.

Toetust saanud projektide eestvedajad ja nimed leiab MISA kodulehelt.

Projektikonkurssi rahastab Haridus- ja Teadusministeerium riigieelarve kaudu.

Lisainfo:

Toivo Sikk
MISA kodanikuhariduse valdkonnajuht
Tel 659 9850
E-post toivo.sikk@meis.ee