Uudised
Prindi lehekülg
27 rahvusvähemuste pühapäevakooli sai MISA-lt tegevustoetust
27.07.2016

PRESSITEADE

Juulikuus selgusid need 27 rahvusvähemuste pühapäevakooli, kes saavad selleks õppeaastaks Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuselt Meie Inimesed (MISA) tegevustoetust kogusummas üle 120 000 euro.

„Algaval õppeaastal saavad Eestis elavad noored vanuses 3 kuni 18 aastat õppida keelt ja kultuuri vene, ukraina, läti, aserbaidžaani, ingerisoome, armeenia, tatari, gruusia, kabardiini ning korea rahvusvähemuste pühapäevakoolides,“ kommenteeris MISA partnerlussuhete valdkonnajuht Kristina Pirgop. „Valdav osa toetust saanud pühapäevakoolidest tegutseb Tallinnas, kuid on koole, mis asuvad ka teistes Eesti piirkondades. Näiteks Valgas on võimalik õppida ukraina keelt ja kultuuri Valga Ukraina laupäevakoolis „Kalõna“ ning Pärnus saab õppida soome keelt ja ingerisoome kultuuri Pärnu Ingerisoomlaste Kultuuriseltsi erahuvikoolis „Orvokki“,“ tutvustas Pirgop.

Eelmisest õppeaastast Pärnus tegutseva erahuvikooli „Orvokki“ juhi Katrin Hildunen-Alvela sõnul  andis Pärnu Ingerisoomlaste Kultuuriseltsile tõuke kooli rajamiseks MISA korraldatav pühapäevakoolide baasfinantseerimine. „Meie ootused on kuhjaga täitunud. Lisaks materiaalsele toetusele oleme saanud MISA-st asjaliku nõu ja abi ning harivaid koolitusi meie õpetajatele,“ selgitas  Hildunen-Alvela. Koolijuhi sõnul on algavaks õppeaastaks registreerunud  juba mitmeid ingerisoomlaste järeltulijat, kuid vabu kohti veel koolis on. „Heameelt valmistab see, et meie koolis saavad õppida ka need lapsed, kelle vanematel ja vanavanematel ei ole võimalik tasuda laste huvihariduse eest. Pühapäevakooli tegevused pakuvad lisaks erinevate oskuste arendamisele ja esivanemate vaimse pärandi edasiandmisele võimalust teiste noortega üheskoos tegusalt aega veeta,“ lisas Hildunen-Alvela.

2016/2017 aastaks said tegevustoetust Tallinnas, Tartus, Valgas, Jõhvis, Sillamäel, Pärnus, Maardus ja Viljandis töötavad pühapäevakoolid. Vene pühapäevakoolidest algab sügisel esmakordselt õppetöö Sinimäel, Toilas ja Kosel.

MISA avab augusti lõpus rahvusvähemuste pühapäevakoolidele veel täiendava baasifinantseerimise taotlusvooru, mille kohta leiab infot MISA kodulehelt.

Rahvusvähemuste pühapäevakoolide tegevust rahastab Haridus- ja Teadusministeerium riigieelarvest.

Lisainfo:

Kristina Pirgop
MISA partnerlussuhete valdkonnajuht
Tel: 659 9024
E-post: kristina.pirgop@meis.ee