Uudised
Prindi lehekülg
MISA sõlmib lepingud kolme keelekursuse läbiviijaga
25.08.2016

PRESSITEADE

Selgunud on sügisel algavate eesti keele A2-, B1-ja B2-taseme kursuste uued läbiviijad. Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) korraldatavad tasuta eesti keele kursused on jätk 2015. aasta sügisel alanud tasuta eesti keele kursustele.

„Sügisest pakume koos partneritega eesti keele õppe võimalust 1680-le MISA kodulehe kaudu keelekursustele registreerunud Tallinna ja Ida-Virumaa elanikule. Oleme välja kuulutanud ka täiendava hanke, mille raames otsime koolitajaid, et pakkuda keeleõppe võimalust kõigile MISA kodulehe kaudu registreerunud inimestele, nende hulgas ka teistest Eesti piirkondadest kursustele registreerunud 277 inimesele,“ kommenteeris MISA juhataja Dmitri Burnašev tasuta eesti keele õppe korraldust.

Hanke abiga leidis MISA kaks keelekursuste läbiviijat Tallinnas – OÜ Multilingua Keelekeskus ja OÜ Mitteldorf, kes hakkavad sügisest keeleõpet pakkuma 840 inimesele. Ida-Virumaal (sh Narvas) hakkab 840 inimesele keeleõpet läbi viima Atlasnet Mittetulundusühing. „Kõik kursustel osalejad jagatakse õpperühmadesse vastavalt nende keeleoskustasemele, et tagada sujuv ja kvaliteetne keeleõpe. Seepärast tuleb meil vahetult enne kursuste algust välja selgitada inimeste tegelik keeleoskus. Tasemete testimised viivad läbi keelekursuste korraldajad, kes võtavad inimestega ühendust MISA poolt edastatud nimekirja alusel,“ selgitas MISA keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht Jana Tondi.  Igas õppegrupis osaleb vähemalt 15 inimest. Keelekursuste maht on kokku 120 tundi. Õppetöö kestab orienteeruvalt 5 kuud. Esimesed õpperühmad alustavad tööd juba oktoobris.

Alates eelmise aasta septembrist on MISA pakutava tasuta eesti keele kursuse lõpetanud 2028 inimest ja õpingutega jätkab veel 512 inimest. Täies mahus on keelekursused läbinud ligi 80% osalejatest, kellest enamus soovib õpinguid ka jätkata. Paljud edukalt kursuse lõpetanud soovivad jätkata õpinguid samas koosseisuga grupis, sama õpetaja juures. Samuti tuntakse huvi eelmisest aastast tegutsevate MISA keelekohvikute ja käesolevast suvest tegevust alustanud keeleklubide vastu.

MISA kuulutus välja ka täiendava hanke „Eesti keele õpe vähelõimunud püsielanikele ja uussisserändajatele“, et leida lisaks veel 2 keelekursuste korraldajat, kes pakuks õpet üle Eesti, sh ka Tartus ja Pärnus. Avatud hanke kohta leiab enam infot MISA kodulehelt. Pakkumuse esitamise tähtaeg on 19. september 2016, kell 16.00.

MISA organiseerib tasuta eesti keele A2-, B1- ja B2-taseme kursuseid kuni aastani 2020 Euroopa Sotsiaalfondi projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ vahenditest. Rohkem infot MISA korraldatavate eesti keele õppe kohta leiab kodulehelt.

Lisainfo:

Jana Tondi
MISA keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht
Tel: 659 9069
E-post: jana.tondi@meis.ee