Uudised
Prindi lehekülg
MISA korraldab lastele ja noortele rahvuskultuure tutvustava ürituse
19.09.2016

PRESSITEADE

Laupäeval, 24. septembril 2016 kell 12.00-17.00 toimub Tallinna Õpetajate Majas (Raekoja plats 14) Rahvuskultuuride mess. Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed korraldataval üritusel saavad lapsed, noored ja rahvuskultuuride huvilised osaleda tasuta töötubades, õppida rahvatantsu ning elada kaasa rahvusvähemuste pühapäevakoolide õpilaste etteastetele.

„Seoses saabuva rahvuste päevaga organiseerime koos rahvusvähemuste pühapäevakoolidega tasuta ürituse, et tutvustada Eestis elavaid rahvusvähemusi ja nende koolide tegevusi. Kuna uus kooliaasta on pühapäevakoolides kohe algamas või juba alanud, siis on tore, kui ürituselt saavad teavet ja positiivse elamuse need lapsed, kes veel pühapäevakoolis ei käi,“ tutvustas ürituse korraldamise eesmärki MISA partnerlussuhete valdkonnajuht Kristina Pirgop. „Kuna rahvusvähemuste pühapäevakoolide õppetöö sisaldab ka palju rahvuskultuure tutvustavaid huvitegevusi, viime päeva jooksul läbi erinevaid töötubasid, kus kõik külalised on oodatud osalema. Meil toimub ka mitmeid käsitöö ja meisterdamise töötubasid, õppida saab rahvatantsu ning osaleda ka võistkondlikus 3D puzzlede kokkupanemise võistluses,“ tutvustas Pirgop.

Rahvuskultuuride messil osaleb üheksa pühapäevakooli: Aserbaidžaani Huvikool Orhan, Kabardiini Pühapäevakool, Armeenia Pühapäevakool Maštots, Pühapäevakool Nur, Tallinna Armeenia Rahvusseltsi Pühapäevakool, Ukraina kaasmaalaste pühapäevakool Nadija, Kloostrikunstide Kool LABORA, Tallinna Vene Kultuuri Pühapäevakool, Vene Pühapäevakool "DREVO". Esimesed töötoad algavad kell 12.00. Päeva jooksul saab meisterdada kaltsudest kaitsenukke, kommikaussi, käsitöölilli, sõrmemänguasju. Õppida saab kalligraafiat, rahvusmustreid, armeenia tähestikku, dekupaaži tehnikat, samuti kaunistada klaase, proovida rahvatantsu ja maalimist. Toimub 3D puzzle kokkupanemise võistlus „Vene arhitektuurimälestised“.  Ürituse info ja päevakava leiab rahvuste päeva kodulehelt.

Tallinna Vene Kultuuri Pühapäevakooli juhi Roman Ljagu sõnul kestab nende koolis uute õpilaste vastuvõtt kuni 30. septembrini. „Ootame oma kooli eelkõige vene emakeelega 8.-12. klasside õpilasi, kes õpivad eesti õppekeelega koolides. Pühapäevakoolis parandame ja rikastame õpilaste kultuurialaseid teadmisi ning lihvime nende emakeele oskust, mida nad riikliku õppekava raames ei saa. Näites kalligraafia, rahvusriiete ja  -köögi ning teistes huvitundides saavad lapsed tutvuvad vene rahvuskultuuriga. Retoorikatundide abil arendatakse esinemisoskust, samuti rikastub noorte sõnavara uute vanasõnade ja kõnekäänetega,“ tutvustas Ljagu pühapäevakooli õppetööd.

2016/2017. õppeaastaks on MISA kaudu tegevustoetust saanud 27 rahvusvähemuste pühapäevakooli. Käesoleval õppeaastal rahastatakse ukraina, vene, aseri, läti, gruusia, ingeri-soome, tatari, usbeki, valgevene, kabardiini, korea ja armeenia pühapäevakoolide tegevust. Kõige enam pühapäevakoole tegutseb Tallinnas, kuid koole on ka Pärnus, Loksal, Tartus, Viljandis, Maardus, Tapal, Valgas, Jõhvis, Narvas ja Sillamäel, Sinimäel, Toilas ja Kosel. Toetust saanud pühapäevakoolide kontaktid ja tutvustused leiab MISA kodulehelt. MISA on avanud selle aasta rahvusvähemuste pühapäevakoolidele õppetegevuse toetamiseks veel täiendava baasifinantseerimise taotlusvooru.

Rahvuskultuuride messi korraldab Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed. Üritust rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.  

Lisainfo:

Kristina Pirgop
MISA partnerlussuhete valdkonnajuht
Tel: 659 9024
E-post: kristina.pirgop@meis.ee