Uudised
Prindi lehekülg
MISA hakkab Tallinnas eesti keele kohvikuid läbi viima
26.09.2016

PRESSITEADE

Oktoobris algavad Tallinna Lindakivi Kultuurikeskuses ja Lasnamäe Lastekeskuses Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) nõustamiskeskuse korraldatavad tasuta eesti keele kohviku kohtumised. Neljapäeval, 29. septembril 2016 kell 18.00 toimub Lasnamäe linnaosavalitsuses keelekohviku formaati tutvustav infoüritus.

„Keelekohvik ei ole klassikaline keeletund. Tegemist on eesti keele tugiõppe ja praktika võimalusega neile, kes tahavad eesti keeles rääkida – sõnavara täiendada, iseseisvat õpet harjutada ning koos kaaslastega vabamas õhkkonnas igapäevastel teemadel suhelda. Narvas oleme keelekohvikuid läbi viinud juba poolteist aastat ning meil on regulaarsed kohalkäijad. Keelekohviku tundides räägime igapäevastel teemadel ja kutsume ka külalisi erinevatelt elualadelt. Viimati külastasid keelekohvikut politseiametnikud ja peagi oodatakse külla laskesuusatajat, kes räägib oma sportlasteest,“ tutvustas keelekohviku formaati MISA nõustaja Olga Žukova.

29. septembril 2016 kell 18.00-19.30 toimub Lasnamäe linnaosavalitsuse I korruse saalis (aadressil Pallasti 54, Tallinn) infoüritus, kus tutvustatakse Tallinnas algavaid eesti suhtluskeele harjutamiseks mõeldud keelekohviku üritusi. Kohale on oodatud eesti keele suhtluspraktikast huvitatud vene emakeelega tallinlased. Teavitusüritusel tutvustatakse keelekohvikute olemust, räägitakse teemadest, tutvustatakse läbiviijaid.

Tallinnas hakkavad keelekohvikud toimuma kaks korda nädalas hommikul ja õhtul. Keelekohviku grupid jagunevad kolmeks: algajad, keskmise keeleoskusega ja edasijõudnud. Esimesed keelekohvikud toimuvad 11. oktoobril Lindakivi Kultuurikeskuses (Jaan Koorti 22, Tallinn) ning Lasnamäe Lastekeskuses (Ümera 46, Tallinn) kell 10.00 ja 18.00. Tallinnas organiseerib MISA keelekohvikud koostöös Lasnamäe linnaosavalitsusega.

Lisainfot keelekohvikute ja infoürituse kohta saab küsida nõustamiskeskuse tasuta infotelefonilt 8009999 või kirjutades e-kirja info@integratsiooniinfo.ee.

Nõustamiskeskuse keelekohviku tunde rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ vahenditest.

Lisainfo:

Olga Žukova
MISA nõustamiskeskuse nõustaja
E-post: olga.zukova@meis.ee
Tel: +372 6599061