Uudised
Prindi lehekülg
Kodanikupäeva esseekonkursi teema on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale
10.10.2016

PRESSITEADE

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) ootab kuni 23. oktoobrini kõiki üldhariduskoolide 7.-12. klasside ja kutsekoolide õpilasi osalema kodanikupäeva esseekonkursil. Noori oodatakse sel aastal oma mõtteid avaldama teemal „Eesti Vabariigi 100. sünnipäev – kas olen külaline või sünnipäevalaps?“.

„Eesti Vabariik saab peagi 100-aastaseks. Mõelge, kui palju on juhtunud juba meie eluajal ja kui kiiresti on ühiskond selle aja jooksul muutunud.  Lastes silmade eest läbi joosta 100 aasta jooksul toimunud sündmused, mõistame, kui rikas on Eesti ajalugu ning kui palju inimesi on selle kujunemisse panustanud,“ selgitas MISA kodanikuhariduse valdkonnajuht Toivo Sikk.

Käesoleva aasta esseekonkursil osaleja saab asetada end kas Eesti Vabariigi sünnipäeva külalise või siis sünnipäevalapse enda rolli ning väljendada oma mõtteid, vaateid ja tundeid seoses riigi tähtpäevaga. Teema võimaldab noorel süveneda enda rolli ühiskonnas ja püstitada küsimuse, mida saabuv juubel talle isiklikult tähendab.

Kodanikupäeva esseekonkurss toimub sellel aastal juba kuuendat korda. Konkursil osalev töö tuleb kirjutada esseekonkursi blanketile eesti keeles. Essee pikkus võib olla kuni 2 lehekülge  (3600 tähemärki). Essee tuleb saata e-posti aadressile essee@meis.ee, hiljemalt 23. oktoobril 2016. Blanketile tuleb märkida oma nimi, kooli nimi ja klassi või rühma number, samuti tuleb lisada oma telefoninumber ning e-posti aadress. Esseekonkursi juhendi ja blanketi leiab MISA kodulehelt.

Iga konkursil osaleja võib võistlusele saata ühe essee. Kirjutada võib läbi mineviku, tänapäeva või tuleviku vaatevinkli. Tugineda võib ka järgnevatele küsimustele:
 

  • Mida on noored erinevatel aegadel Eesti arengusse panustanud?
  • Kuidas on tänapäeva noortel võimalik osaleda Eesti ühiskonna arengus?
  • Mida noor inimene saab teha, et rikastada Eesti tänapäeva ja/või tulevikku?
  • Millises valdkonnas näeb essee autor kiirema arengu vajadust?
  • Mida noor on ise teinud või valmis tegema Eesti arengu heaks?
     

Käesoleva aasta edukamaid esseede kirjutajaid tunnustatakse 20. detsembril 2016 Riigikogus toimuval esseekonkursi ja kodanikupäeva viktoriini parimate tunnustamisüritusel.

MISA korraldab kodanikupäeva teemalist esseekonkurssi koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Lisainfo:

Toivo Sikk
MISA kodanikuhariduse valdkonnajuht
Tel. 659 9850
E-post: toivo.sikk@meis.ee