Uudised
Prindi lehekülg
18. oktoobril algab teavitusürituste sari venekeelsetele noortele ja nende lähedastele
13.10.2016

PRESSITEADE

Kümnes koolis üle Eesti toimuvad teavitusüritused, kus Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA), Politsei- ja Piirivalveameti (PPA), Eesti Töötukassa ning Rajaleidja spetsialistid räägivad Eestis elavatele vene emakeelega inimestele eneseteostuse võimalustest Eestis. Esimene üritus toimub 18. oktoobril kell 18.00 Ehte Humanitaargümnaasiumis Tallinnas.

„Soovime pakkuda inimestele võimalust kohtuda erinevate valdkonna spetsialistidega samaaegselt silmast silma ja saada kõige asjakohasemat, värskemat ning olulisemat teavet,“ tutvustas üritusi MISA  juhataja Dmitri Burnašev. „Kõik huvilised on meie üritustele vägagi oodatud. Loodame, et saame tõstatada teemasid, mille peale ehk igapäevaselt aega mõelda ei ole ja et saame pakkuda osalejatele infot, mis aitaks neil tulevikus teadlikumalt otsuseid langetada,“ selgitas Burnašev.


MISA nõustamiskeskus korraldab koostöös PPA, Eesti Töötukassa ning Rajaleidja üle-eestilise võrgustiku spetsialistidega oktoobris ja novembris kümme piirkondlikku kohtumist Tallinnas, Narvas, Maardus, Pärnus, Kohtla-Järvel, Sillamäel, Valgas ja Tartus. Lisaks koolinoortele on teavitusüritustele oodatud noorte pereliikmed, lähedased, samuti noored, kelle koolitee on mingil põhjusel katkenud, ja nende vanemad ning kõik, kes arutlusele tulevate teemade vastu huvi tunnevad.

„Kodakondsuse taotlemise protsess on muutunud kiireks ja sujuvaks ning PPA aitab meelsasti nõuga. Samuti on meil alati heameel tervitada uusi Eesti kodanikke pidulikel tunnistuste kätteandmise üritustel, mis jäävad loodetavasti meelde rõõmsa ja tähtsa sündmusena nende elus,“ ütles PPA peaekspert Madli Kadajas.

Teavitusüritused toimuvad vene keeles arutelu formaadis. Esimene üritus toimub Ehte Humanitaargümnaasiumis (Ehte 9 , Tallinn) 18. oktoobril kell 18.00. Lisaks valdkonnaspetsialistidele on Ehte Gümnaasiumis kohal ka MISA nõukogu liige ja Kristiine Linnaosavanem, poliitik Vadim Belobrovtsev, kes räägib oma kogemustest ajakirjanikuna ja poliitikuna.

Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse karjääriteenuste üksuse juht Liis Mäeotsa sõnul toob Rajaleidja teavitusüritustele kaasa põnevaid näiteid Rajaleidja võrgustiku nõustamispraktikast: „ Räägime noorte muredest ja küsimustest,  millega igapäevaselt kokku puutume. Osalejad saavad kaasa võtta infot meie teenuste kohta, küsida karjäärilaseid küsimusi ja leppida kokku nõustamisaegu.“

Lisaks arutletakse üritusel Eestis ja välismaal töökoha leidmisega seonduvaid asjaolusid ning antakse praktilisi soovitusi oma tuleviku karjäärivalikute tegemiseks. Tutvustatakse välismaalaste seaduse ja kodakondsuse seaduse 01.01.2016 jõustunud muudatusi, mis on olulised just Eesti püsielanikkonnale. Samuti antakse ülevaade noortele mõeldud lõimumistegevustest, räägitakse Eesti Vabariigi kodakondsuse taotlemisest, eesti keele õppe ja praktika võimalustest ning MISA elanike nõustamise teenusest.

Tallinnas toimuvad teavitusüritused veel 14. ja 15. novembril 2016. Teavitusürituste kohad ja ajad leiab MISA kodulehelt. Lisainfot teavitusürituste kohta saab küsida ka helistades MISA nõustamiskeskuse tasuta infotelefonile 8009999 või kirjutades e-posti aadressile info@integratsiooniinfo.ee.

Teavitusüritused toimuvad valdkondliku arengukava „Lõimuv Eesti 2020“ raames, üritusi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused“ vahenditest.

Lisainfo:

Kätlin Kõverik
MISA nõustamiskeskuse vanemnõustaja
E-post: katlin.koverik@meis.ee
Tel: +372 6599032