Uudised
Prindi lehekülg
Rahvusvahelisel konverentsil otsitakse värskeid ideid Eesti lõimumispoliitikasse
29.11.2016

PRESSITEADE

Täna, 29. novembril algab Tallinnas kahepäevane lõimumisteemaline konverents “Lõimumise väljakutsed radikaliseeruvas maailmas”. Koos rahvusvaheliste ekspertidega on kõne all Eesti lõimumisvaldkond, et tuua lõimumispoliitikasse uusi ideid, mis haaravad nii haridussüsteemi, majandus- ja tööjõuturuarenguid kui ka ühiskonda laiemalt. Konverentsi korraldab Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA). Sündmuse avab kultuuriminister Indrek Saar.

„Eestis elab ligi 200 eri rahvuse esindajat ja see on meie riigi tugevus. Lõimumise eesmärk on avatud, turvaline ja sidus ühiskond ning selle saavutamine on valitsuskoalitsiooni selge eesmärk. Tunnustan Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutust Meie Inimesed huvitava rahvusvahelise konverentsi korraldamise eest. Avalik ja laiapõhjaline arutelu lõimumise teemadel võimaldab meil leida valdkonna edendamiseks uusi ideid ning valdkonnas tegutsejatel teha veelgi tihedamat koostööd,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar.

Esimesel konverentsipäeval mitmekesise tööturu väljakutseid ja kasutegureid käsitletaval arutelul osaleb ka Suurbritannia Bradfordi Ülikooli mitmekesisuse prof Uduak Archibong MBE. Tema sõnul muudab üha kiirem tehnoloogiline areng, üleilmastumine, sisseränne, vananev töötajaskond ning suurenev vajadus haritud ja pädevate töötajate järele mitmekesisuse ning kaasamise rolli töökohal. „Ülemaailmsete kui ka piirkondlike demograafiliste muutuste valguses oleneb organisatsiooni kasvusuutlikkus töötajatest, kes mõistavad paremini teenindatavate klientide ja kogukondade eri taustu,“ sõnas prof Archibong.

Arutelus osaleb ka ettevõtja ja riigimees Raivo Vare, kelle kinnitusel on Eesti suurimaks mureks kvalifitseeritud tööjõu nappus. „Lisaks mõjutab Eesti riiki ja tööjõuturu ühtlasemat arengut üha suurenev regionaalne ebavõrdsus,“ lisas Vare.

Konverents toimub 29.-30. novembril 2016 Tallinnas Toompuiestee 27 asuvas Meriton spaa-hotelli konverentsikeskuses. Konverentsil esinevad rahvusvaheliselt tunnustatud eksperdid Kanadast, Suurbritanniast, Saksamaalt, Norrast, Taanist, Rootsist, Soomest ja Eestist.

Konverentsi programmi ja esinejate tutvustused leiab aadressilt www.misakonverents.ee.

Konverentsi otseülekannet 29. ja 30. novembril saab vaadata konverentsi kodulehelt ja ka Postimees online vahendusel.

Konverentsi toimumist toetavad Kultuuriministeerium ja partnerorganisatsioonid:   Briti Nõukogu, Kuninglik Norra Saatkond, Kuninglik Taani Saatkond, Tallinna Ülikool jt.

Lisainfo:

Marianna Makarova
MISA  uuringute valdkonnajuht
E-post: marianna.makarova@meis.ee
Tel 659 9853